Soutěž

Zpět na seznam soutěží
Název Soutěž s Filmexportem o 5x DVD+minimagazín č.16, obsahuje filmy Muži nestárnou, Ves v pohraničí a Samurajský meč
Datum od 14. 7. 2017
Datum do 18. 8. 2017
Popis soutěže  Filmexport vám přináší soutěž o 5x DVD:
Muži nestárnou, Ves v pohraničí a Samurajský meč.  

Zasoutěžte si o zajímavé výhry: 3 filmy na DVD + minimagazín za cenu 49 Kč! V šesnáctém čísle najdete 2 české filmy - Muži nestárnou a Ves v pohraničí 1 dokumentární film - Samurajský meč. Ověříte si své filmové znalosti v zábavném kvízu a vyluštit si můžete i křížovku.

Muži nestárnou

Úsměvné melodrama o muži, který se stal osudovou láskou pro tři generace žen a nakonec si vzal vnučku své první lásky.
Mladý, nadaný student Stáňa Jarský dává hodiny hudby malé Jiřince Horníkové a vášnivě se zamiluje do její matky. V předvečer svého vynuceného odjezdu na studia ekonomie do Vídně se s Helenou sblíží. Po devíti letech, jako zralý a úspěšný muž, v Praze potkává svoji dávnou studentku, odrostlou Jiřinku. Po několika dalších letech se po dlouhém pobytu v cizině vrací opět do vlasti. Už je sice prošedivělý, ale stále šarmantní a elegantní muž. Setkává se s mladičkou Helenkou, která je dcerou a vnučkou jeho bývalých lásek. Jak dopadne setkání se všemi jeho láskami?Ves v pohraničí

Film o osidlování českého pohraničí v roce 1945.
Rodina pražského zelináře Pavlase byla mezi prvními přistěhovalci, kteří osídlili pohraniční obec Severov. Novým obyvatelům se společně podaří včas a s úspěchem sklidit první úrodu - bude však nutné odhalit německého diverzanta, který se vydává za správce pily.

Samurajský meč

Samurajský meč vládl japonským bojištím po více než tisíc let. V nepřátelích budil strach i hrůzu a dal vznik novému duchovnímu stylu života, jenž přetrval až do současnosti. Samurajové, v překladu "ti, kteří slouží", spatřili světlo světa v 10. století. Jejich moc i prestiž brzy vzrostla natolik, že začali požadovat zbraň, která by dostála jejich hrůzostrašné pověsti. A právě tehdy se v dílnách mečířských mistrů podařilo ukout bez moderních nástrojů či vědeckých metod meč, jenž byl dokonalým spojením rovnováhy, umělecké krásy, výjimečné pevnosti i nebývalé ostrosti. Pověst této nové zbraně, jež hravě dokázala rozetnout člověka od hrdla až po slabiny, se vzápětí rozšířila i do sousedních zemí. Prostřednictvím rozhovorů, historických rekonstrukcí i neuvěřitelné 3-D počítačové grafiky odhalíme skrytá tajemství samurajského meče.


Soutěžní otázka:

Kdo je režisérem filmu Ves v pohraničí?

a) František Mázek
b) Jiří Krejčík
c) Martin Frič

Nápověda

Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci.

Soutěž již byla ukončena.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 22. 6. 2018 Svátek má Pavla
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz