Soutěž

Zpět na seznam soutěží
Název Soutěž s Filmexportem o 5x DVD+minimagazín č.16, obsahuje filmy Muži nestárnou, Ves v pohraničí a Samurajský meč
Datum od 14. 7. 2017
Datum do 30. 7. 2017
Popis soutěže  Filmexport vám přináší soutěž o 5x DVD:
Muži nestárnou, Ves v pohraničí a Samurajský meč.  

Zasoutěžte si o zajímavé výhry: 3 filmy na DVD + minimagazín za cenu 49 Kč! V šesnáctém čísle najdete 2 české filmy - Muži nestárnou a Ves v pohraničí 1 dokumentární film - Samurajský meč. Ověříte si své filmové znalosti v zábavném kvízu a vyluštit si můžete i křížovku.

Muži nestárnou

Úsměvné melodrama o muži, který se stal osudovou láskou pro tři generace žen a nakonec si vzal vnučku své první lásky.
Mladý, nadaný student Stáňa Jarský dává hodiny hudby malé Jiřince Horníkové a vášnivě se zamiluje do její matky. V předvečer svého vynuceného odjezdu na studia ekonomie do Vídně se s Helenou sblíží. Po devíti letech, jako zralý a úspěšný muž, v Praze potkává svoji dávnou studentku, odrostlou Jiřinku. Po několika dalších letech se po dlouhém pobytu v cizině vrací opět do vlasti. Už je sice prošedivělý, ale stále šarmantní a elegantní muž. Setkává se s mladičkou Helenkou, která je dcerou a vnučkou jeho bývalých lásek. Jak dopadne setkání se všemi jeho láskami?Ves v pohraničí

Film o osidlování českého pohraničí v roce 1945.
Rodina pražského zelináře Pavlase byla mezi prvními přistěhovalci, kteří osídlili pohraniční obec Severov. Novým obyvatelům se společně podaří včas a s úspěchem sklidit první úrodu - bude však nutné odhalit německého diverzanta, který se vydává za správce pily.

Samurajský meč

Samurajský meč vládl japonským bojištím po více než tisíc let. V nepřátelích budil strach i hrůzu a dal vznik novému duchovnímu stylu života, jenž přetrval až do současnosti. Samurajové, v překladu "ti, kteří slouží", spatřili světlo světa v 10. století. Jejich moc i prestiž brzy vzrostla natolik, že začali požadovat zbraň, která by dostála jejich hrůzostrašné pověsti. A právě tehdy se v dílnách mečířských mistrů podařilo ukout bez moderních nástrojů či vědeckých metod meč, jenž byl dokonalým spojením rovnováhy, umělecké krásy, výjimečné pevnosti i nebývalé ostrosti. Pověst této nové zbraně, jež hravě dokázala rozetnout člověka od hrdla až po slabiny, se vzápětí rozšířila i do sousedních zemí. Prostřednictvím rozhovorů, historických rekonstrukcí i neuvěřitelné 3-D počítačové grafiky odhalíme skrytá tajemství samurajského meče.


Soutěžní otázka:

Kdo je režisérem filmu Ves v pohraničí?

a) František Mázek
b) Jiří Krejčík
c) Martin Frič

Nápověda

Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci.

Pokud chceš soutěžit, musíš se přihlásit jako uživatel SMS.cz.Zaregistrujte se nebo přihlaste v horní části webu.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 23. 7. 2017 Svátek má Libor
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz